English Version

BOKS (Boks Klasyczny) - sport walki, w którym dwóch zawodników walczy ze sobą jedynie przy użyciu pięści. Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytnej Grecji i Rzymie. Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich.

Zajęcia personalne to profesjonalne treningi, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości ćwiczącego. Treningi personalne z trenerem obejmują naukę technik danych sportów walki, naukę pracy na przyrządach, worek, tarcze z trenerem, ćwiczenia w parach z trenerem lub partnerem treningowym, dla chętnych sparingi.
Klub prowadzi zajęcia personalne dla osób w każdym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież oraz Dorosłych. Nasz Klub także prowadzi specjalistyczne przygotowania zawodników do walk amatorskich oraz zawodowych. Zajęcia personalne prowadzimy także dla Kobiet.

Ty i Twój Trener Personalny, który pomoże Ci osiągnąć Twój cel i skupi się w 100% tylko na Tobie. Indywidualne zajęcia z Trenerem są najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia upragnionych rezultatów.

Treningi personalne prowadzone są każdego dnia od godz. 7:00 do 22:00
w Lublinie W HALI GLOBUS oraz w Studio Treningu Personalnego ul. Ametystowa 1.

Szczegółowe informacje i zapisy na treningi 798-720-668.

BOKS LUBLIN TRENINGI ZAPISY ZAJECIA INDYWIDUALNE

Boks - sport walki, w którym dwóch zawodników walczy ze sobą jedynie przy użyciu pięści.

Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytnej Grecji i Rzymie. Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich. Statyczne bijatyki dwóch zawodników były bardzo brutalne i czasem kończyły się śmiercią. Walki te, toczone z minimalną ilością reguł, niewiele miały wspólnego z boksem - sportem, jaki narodził się w 1719 roku w Anglii. Wówczas to James Figg, uznawany za pierwszego w historii mistrza Anglii, założył przy Tottenham Court Road w Londynie "akademię" boksu. Walczący nie nosili rękawic i zadawali ciosy dopóki któryś z nich nie został znokautowany lub opadł z sił[2]. Jack Broughton, który w 1730 roku zastąpił Figga, przez 18 lat zachował mistrzowski tytuł i jako pierwszy skodyfikował podstawy zasad tego sportu. Wstrząśnięty śmiercią na ringu jednego ze swych przeciwników, George'a Stevensona, sformułował i wprowadził w życie zbiór zasad znany jako Broughton's Rules, które w I połowie XIX wieku zostały zastąpione przez London Prize Ring Rules.

Zręby współczesnego zawodowego boksu wywodzą się od opublikowanych w 1867 roku w Wielkiej Brytanii zasad zwanych Queensberry Rules, które po raz pierwszy wprowadziły wymóg zakładania rękawic. Początkowo współistniały one z zasadami londyńskimi, jednak do końca XIX wieku praktycznie je wyparły i walki w rękawicach stały się standardem (np. od 1889 roku bezwzględnie obowiązują one w USA). Symbolem tych przemian stał się John L. Sullivan - uznawany za ostatniego mistrza w walce na gołe pięści, a zarazem pierwszego mistrza świata wagi ciężkiej w walce w rękawicach.

W roku 1916 podjęto ważną decyzję o ograniczeniu oficjalnych zawodowych walk o mistrzostwo świata do 15 rund po trzy minuty każda, z jednominutowymi przerwami. W latach 80. XX wieku, wskutek tragicznej śmierci koreańskiego boksera Kim Duk-koo, zawodowe walki ograniczono do 12 rund.

Jako sport amatorski boks pojawił się w programie nowożytnych igrzysk olimpijskich już w 1904 roku, podczas igrzysk w Saint Louis, a nieobecny był tylko raz, w roku 1912 (ze względu na zakaz uprawiania tego sportu w Szwecji). Wielu zawodowych mistrzów świata wagi ciężkiej było wcześniej mistrzami olimpijskimi – między innymi Muhammad Ali, Joe Frazier, George Foreman, bracia Michael i Leon Spinks, Lennox Lewis i Wołodymyr Kłyczko.

W 1946 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA). Obecnie liczy ono ponad 190 członków (tj. krajowych związków bokserskich). Od 1974 roku pod jego egidą organizowane są amatorskie mistrzostwa świata.